• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 1

    lip

    2015

Sprzęt audio - nowy czy używany?

jaki sprzęt audio wybraćGłównym powodem przemawiającym za zakupem nowego sprzętu czy to RTV czy też AGD jest gwarancja. Niemniej jednak, łatwy serwis sprzętu elektronicznego jest również możliwy w przypadku sprzętu z tzw. drugiej ręki. Ogólnie rzecz biorąc, poziom trudności jest zależny od kilku technicznych aspektów kolumn. Chodzi tu głównie o kolumny tradycyjne o nieskomplikowanym wzmacniaczu. Co więcej, serwis możliwy jest również w przypadku starego sprzętu, którego podzespoły już dawno wycofano z produkcji, to naprawa kolumn będzie możliwa. Warunkiem jest jednak skorzystanie z usług profesjonalnego serwisu. W branży, istnieje termin "grupy o średnim poziomie bezpieczeństwa serwisowego", przez co rozumie się sprzęt, którego naprawa wymaga wymiany konkretnych części, których dostępność jest bardzo różna, w związku z czym, cena naprawy jest stosunkowo wysoka.

Przeczytaj również: Stereo i surround – muzyka, czy kino domowe?

Problem serwisu, dotyczy również starego sprzętu, do tej grupy można zaliczyć adaptery, odtwarzacze kaset magnetofonowych. Komu zlecić naprawę tego typu sprzętu? Współczesny rozwój technologii audio sprawił, że serwisanci, często nie podejmują tego typu wyzwań. Z pomocą przychodzą amatorzy starego sprzętu audio, specjalizujący się z zamiłowaniem w takim sprzęcie. Nim przejdziemy do zalet związanych z rynkiem wtórnym, warto zaznaczyć iż zakup używanego sprzętu audio, niesie za sobą pewne ryzyko. Nie chodzi tu jedynie o ukryte wady sprzętu, choć i te zdarzają się nierzadko. Głównym problemem są oszuści a nawet przestępcze grupy zorganizowane pustoszące rynek wtórny. Ich działania bazują nie tylko na paserstwie, ale także wyłudzaniu pieniędzy oraz sprzedawaniu podróbek. Główną zaletą zakupów na wtórnym rynku, jest bez wątpienia cena. Przyjęło się, że jest to cena o 50% mniejsza, niż w przypadku nowego sprzętu. Warto liczyć się z faktem, iż jest to sprzęt, po upływie gwarancji, a więc do kosztów samego sprzętu, należy dodać koszty związane z potencjalną naprawą.

zakup nowego sprzętu audioWarto zaznaczyć, że sprzęt elektroniczny bardzo szybko traci swoją wartość, szczególnie jeśli w grę wchodzą modele, które nie zyskały sympatii użytkowników. Niemniej jednak, na rynku istnieją także modele, które zyskały renomę, a ich zakup jest niemalże inwestycją. Zakup używanego sprzętu audio, jest wspaniałym rozwiązaniem dla początkujących audiofilii. Po pierwsze, jest to tańsza alternatywa, która umożliwia zakup dobrej jakości sprzętu, w korzystnej cenie. Po drugie, daje możliwość przetestowania konkretnych modeli, ewentualnie wraz ze wzrostem zainteresowań, wymiany na nowszy model.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl