• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
 • 12

  sty

  2022

Przegląd Sennheiser IE 800

Cechy słuchawek

 • Dynamiczna dodatkowa chłodnica szerokopasmowa (XWB)
 • Bardzo niski CER (współczynnik zniekształceń nieliniowych)
 • Ergonomicznie zaprojektowane owalne nauszniki zapewniają maksymalny komfort
 • Dwie siatki ochronne skutecznie chronią przetwornik przed zabrudzeniami i umożliwiają jego łatwe czyszczenie
 • Dwukomorowy pochłaniacz szczytowy (D2CA)
 • Wyjątkowo głęboki bas odtwarzany bez zniekształceń
 • Szykowne skórzane etui "Made in Germany"

Sennheiser produkuje pełnowymiarowe słuchawki już od dobrego półwiecza, a dopiero niedawno zaczął zapuszczać się na nowe terytoria. Niedawno zaprezentowano ich pierwsze "miejskie" słuchawki, a oto Sennheiser IE 800. Najdroższe słuchawki douszne Sennheisera, jakie kiedykolwiek recenzowaliśmy, są młodszym bratem topowego modelu HD 800. Ale czy są one naprawdę warte tych pieniędzy?

Projekt

Większość słuchawek Sennheiser ma wygląd przemysłowy: funkcjonalność jest na pierwszym miejscu, a dopiero potem forma. Jednak w przypadku IE 800 dużą uwagę poświęcono stylowi.

Po bliższym przyjrzeniu się od razu widać, że prawdopodobnie zostały one celowo wykonane zupełnie inaczej niż Ultimate Ears Triple.Fi 10 czy Shure SE 535. Niemniej jednak, nawet tych słuchawek z najwyższej półki nie można nazwać bezpośrednią konkurencją dla Sennheisera, ponieważ te ostatnie kosztują co najmniej dwa razy więcej niż dwa wyżej wymienione modele. Słuchawki, które dzisiaj rozważamy są w tym samym przedziale cenowym co słuchawki niestandardowe, które są wykonywane tylko na zamówienie.

Obudowa głośnika wykonana jest z gładko zaokrąglonego materiału ceramicznego, który w dotyku bardziej przypomina szkło niż plastik czy metal. Musimy przyznać, że wzmianka Sennheisera o ceramice nieco nas przeraziła - kiedy pierwszy raz wzięliśmy je do ręki, baliśmy się, że je upuścimy. W rzeczywistości jednak wykonanie okazało się być po prostu najwyższej klasy. Dwie rury przypominające wydech z tyłu słuchawek to porty basowe, zaprojektowane w celu poprawy AFC w niższych częstotliwościach. Zmniejszają one również nieco izolację akustyczną, ale jak się okazało w praktyce, słuchawki całkiem nieźle radzą sobie z blokowaniem dźwięków. Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy Sennheiser IE 800 na prezentacji, myśleliśmy, że ta dwuportowa konstrukcja kryje w sobie dwa głośniki na słuchawkę. Okazuje się jednak, że w każdym z nich jest tylko jeden głośnik. Sennheiser powiedział, że starał się stworzyć najmniejszy przetwornik pełnozakresowy, jaki tylko mógł, co zaowocowało maleńkim, 7-milimetrowym przetwornikiem o deklarowanym paśmie przenoszenia od 5 do 45 000 Hz. Liczby te są imponujące - nie odbiegają zbytnio od zakresu 5 - 51,000Hz pełnowymiarowego modelu Sennheiser HD 800. Uważamy jednak, że jest to prawdziwe tylko przy -10dB, więc rzeczywista odpowiedź może się nieco różnić od tego, co jest pokazane. Niemniej jednak, uzyskanie takiej jakości z jednego głośnika jest niesamowite. Akcesoria

Zanim przejdziemy bezpośrednio do dźwięku, porozmawiajmy trochę o opakowaniu i kablu. Sennheiser IE 800 posiada częściowo odłączany kabel. W odległości około 10 cm od słuchawek znajduje się adapter. Przedstawiciele firmy zapowiadają, że już wkrótce dostępne będą kable z pilotem/słuchawką do telefonów z systemem Android oraz iPhone.

Kabel nie odłącza się od samych słuchawek, ale jakość wykonania jest fantastyczna. Czego więcej można chcieć za 600 funtów?

Oprócz samych słuchawek w zestawie znajduje się etui z prawdziwej skóry oraz silikonowe końcówki. Używany jest prostokątny podnośnik. I naszym zdaniem wygląda równie solidnie jak słuchawki jako całość.

Jakość dźwięku

W czasie, gdy je mieliśmy, mieliśmy czas, aby posłuchać kilku z tych niesamowitych słuchawek i z przyjemnością donosimy, że dźwięk jest fantastyczny. I kto by w to wątpił? Górne częstotliwości nie są zamulone jak w najwyższej klasy Shure SE 535, separacja basu jest znakomita, a reprodukcja basu jest generalnie lepsza niż w Ultimate Ears Triple.Fi 10 czy Sennheiser IE80i. O basie warto powiedzieć osobno - jego potęga nie ma negatywnego wpływu na równowagę akustyczną. Nie jest jasne, jak Sennheiserowi udało się osiągnąć taką perfekcję z parą 7-milimetrowych przetworników.

Zaskakująco pełne brzmienie, doskonale rozłożone w każdym przedziale częstotliwości. Bogate i wciągające, bez przeładowania ciepłem jak w wielu modelach, Sennheiser IE 800 to zdecydowanie słuchawki światowej klasy. Nie brzmią cicho, ale mają ten rodzaj wglądu, który mogą zaoferować tylko wysokiej jakości słuchawki analityczne.

Cena jest oczywiście zniechęcająca, ale pocieszające jest to, że słuchawki, z którymi można je porównać, czyli AKG K3003, kosztują całkiem sporo. Ale czy warto zaopatrzyć się w takie słuchawki? Zajmijmy się tym pytaniem, kiedy uda nam się w pełni cieszyć ich brzmieniem.

Słuchawki Senneheiser IE 800 będą dostępne do końca tego miesiąca. Tylko kilku sprzedawców będzie miało zaszczyt sprzedawać je za 599 euro.

Sennheiser IE 800 S

Marka: Sennheiser

Typ słuchawek: przewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 10

Dodaj do ulubionych Dla porównania 65&nbsp490&nbspszmer. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd

 • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

 • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

 • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl