• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 16

    sty

    2022

Luksusowe słuchawki od Sonus Faber

Włoska firma Sonus Faber, założona w 1983 roku w prowincji Lombardia (północne Włochy), czerpie inspirację dla swoich modeli akustycznych z muzycznego dziedzictwa prowincji. Ogólna atmosfera życia, jakby nasycona muzycznymi wibracjami, przenosi twórczego ducha na inżynierów firmy, którzy od 30 lat zachwycają audiofilów swoimi systemami głośnikowymi. Nowym akordem w nieskazitelnym wykonaniu Sonus Faber jest pierwszy model słuchawek dynamicznych SF Pryma. Prezentacja flagowego modelu odbyła się 8 lipca w Gansevoort Market w Nowym Jorku. W Rosji Pryma została zademonstrowana publiczności 22 października, podczas otwarcia nowego sklepu Doctorhead.

Słuchawki zachwycają swoim pięknym designem. Jego twórca, Livio Cucuzza, preferuje wzornictwo przemysłowe, łącząc detale luksusu z klasyczną konstrukcją słuchawek. Pałąk, który ma wygląd paska do spodni, wykonany jest z najwyższej jakości skóry naturalnej, która wygląda bardzo organicznie w stosunku do słuchawek Pryma. Kubki tego modelu mają również oryginalny design w swoim wyglądzie. Stalowa klamra i mechanizm blokujący stworzony na każdym nauszniku Pryma pozwala na regulację wysokości dopasowania słuchawek i utrzymanie ich w stałej pozycji. Pięciokątna konstrukcja miseczek i poduszek usznych zapewnia wysoki stopień dopasowania do uszu i minimalną ilość miejsca na głowę. Kabel słuchawkowy również różni się od standardowych, ogólnodostępnych modeli. Przewód, zakończony standardową wtyczką, łączy się z pierścieniem - pilotem i mikrofonem oraz regulacją głośności. Wszystkie elementy modelu - poduszki, nauszniki, kable i pałąk - są odłączane, dzięki czemu dynamiczne słuchawki są łatwe w transporcie, a poszczególne części słuchawek można zastąpić indywidualnymi kombinacjami kolorystycznymi.

Słuchawki douszne Pryma dostępne są w efektownych kombinacjach, które noszą znamiona luksusu Sonus Faber: Pure Black, Coffee & Cream, Heavy Gold, Rose Gold i Carbon Marsala. Zakres będzie dostępny w nowych kolorach w przyszłości, twórcy powiedzieli. Słuchawki wyceniono na oficjalnej stronie na 499 dolarów, natomiast za wersję kolorystyczną Carbon Marsala koneserzy zapłacą 549 dolarów. Opaska (75$) jest również dostępna i występuje w trzech kolorach: Coffee, Burgundy, Black.

Do słuchawek Pryma wybrano japońskie głośniki, aby zapewnić użytkownikowi najwyższej klasy dźwięk. Czołowy projektant systemów akustycznych Sonus Faber, Paolo Tezzon, odtworzył w modelu słuchawek całe swoje doświadczenie zdobyte podczas pracy z akustykami Sonus Faber. Podczas odsłuchu słuchawek Pryma zwraca się uwagę na charakter brzmienia kolumn tej firmy. Na przykład podczas odtwarzania średnicy, która jest dokładna, miękka i gładka, można odczuć podobieństwo do systemu głośnikowego Sonus Faber Olympica III o tym samym zakresie częstotliwości. Kompozycje bogate w basy również zyskują na toczącym się basie, który oddaje cały potencjał i moc melodii.

Co dziwne, Sonus Faber nie zamierza wprowadzać słuchawek Pryma bezpośrednio na rynek masowy. Nowy model to nie tylko słuchawki o dobrej jakości dźwięku, ale także luksusowy produkt o unikalnym stylu i przemyślanej technologii. Mauro, dyrektor generalny Sonus Faber, dał swoim współpracownikom pełną swobodę w doborze komponentów i oprawy graficznej do stworzenia flagowych słuchawek. Słuchawki Pryma, które narodziły się we włoskim biurze Sonus Faber, są kompletnym dziełem sztuki audio.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl