• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 29

    wrz

    2021

Wywiad z konstruktorem Laconic na temat nowego wzmacniacza Night Blues 2010

Odwiedziliśmy firmę produkcyjną Laconik. Udało nam się porozmawiać z twórcą wzmacniaczy i przeprowadzić krótki wywiad na temat jego nowego projektu. Projektantka pozwoliła nam również zrobić kilka zdjęć.

DH: Jakie są cechy nowego wzmacniacza? Laconic: Wzmacniacz jest jak najbardziej funkcjonalny, ma cztery pary wejść z wybieralnymi gniazdami RCA i dwa wyjścia słuchawkowe. Jedno wyjście dla słuchawek o wysokiej impedancji i jedno dla słuchawek o niskiej impedancji.

Lampy Laconic Night Blues: 6H8C i 6P6C.

DH: Jakiego rodzaju rurki są używane? Laconic: Użyte lampy zostały pierwotnie zaprojektowane do zastosowań audio (konkretnie do wzmacniaczy niskich częstotliwości). Lampa wejściowa to 6N8C (podobna do amerykańskiej 6NS7), a lampa wyjściowa to 6P6C (podobna do amerykańskiej 6V6). Są to klasyczne lampy do pracy z dźwiękiem. Jeśli chcesz, możesz umieścić zarówno nasze lampy, jak i amerykańskie lub japońskie, co da ci możliwość słuchania zarówno radzieckiego, jak i amerykańskiego lub japońskiego dźwięku.

DH: Czy twój wzmacniacz będzie wyposażony w radzieckie lampy? Lakoniczny: Tak, oczywiście.)

DH: Jak będzie z jakością dźwięku, porównując z istniejącymi modelami? Laconic: Jeśli chodzi o specyfikację, to będzie on w pełni funkcjonalny zarówno z wyjściami wysokoimpedancyjnymi, jak i niskoimpedancyjnymi. Ważne, że inne modele mają wyjście o wysokiej mocy i niskiej impedancji, jedno jako pomocnicze, więc nie jest to aż tak dobra charakterystyka.

DH: Czyli będzie to jedyny wzmacniacz, który najpełniej będzie współpracował ze słuchawkami o niskiej impedancji? Laconic: Tak, jak na razie będzie to jedyny wzmacniacz, który najlepiej współpracuje z niskoimpedancyjnymi słuchawkami.

DH: Czy ten wzmacniacz będzie w stanie współpracować z głośnikami? Laconic: Dla kolumn będzie osobna wersja wzmacniacza.

DH: A dlaczego nie jeden uniwersalny? Lakoniczny: Wzmacniacz głośnikowy skupia się na mocy, wzmacniacz słuchawkowy na pracy w trybie liniowym. Dlatego wzmacniacz mocy pracuje w trybie ultra liniowym przy wysokich napięciach anodowych, podczas gdy wzmacniacz słuchawkowy pracuje w trybie triodowym przy niższych napięciach anodowych. Nie jest możliwe połączenie tych urządzeń bez utraty wydajności za pomocą prostych środków. Rozwiązanie to wymaga bardzo skomplikowanego przełączania - trzeba zmienić kilkadziesiąt rezystorów i zastosować dwa różne typy transformatorów. Niestety, to dwa wzmacniacze w jednej obudowie...

DH: Jaki rodzaj obwodu jest używany? Lakoniczny: Oba urządzenia są wykonane w układzie pojedynczego cyklu (SE). Poniżej przedstawiono podstawowy układ, na którym zostaną wykonane wzmacniacze.

Lakoniczna noc bluesa obwód ogólny

DH: Czy będą jakieś inne różnice we wzmacniaczach poza trybami pracy? Laconic: Tak, wzmacniacz słuchawkowy będzie miał lepszy układ zasilania, ponieważ słuchawki mają większą czułość i lepiej słychać w nich szumy. Dlatego wzmacniacz będzie miał niższy próg szumów.

Końcówka mocy będzie kameralna (do małego pomieszczenia jak salon) o niskiej mocy 4-4,5 W, ale wysokiej szczegółowości, do współpracy z bardzo czułym głośnikiem.

DH: Jaki jest przybliżony koszt Twojego nowego wzmacniacza? Laconic: Koszt będzie w okolicach 25000 rubli.

DH: Kiedy możemy się spodziewać tego wzmacniacza? Laconic: Jest w fazie końcowej, ale ze względu na Nowy Rok został przedłużony i spodziewamy się, że wysyłka nastąpi w ostatnich dniach przed Nowym Rokiem lub w pierwszej dekadzie stycznia.

DH: Czy spodziewana jest duża dostawa? Laconic: Niestety przesyłka będzie niewielka.

DH: Jaki jest powód, za mało kupujących? Lakoniczny: Nie odczuwamy braku kupców, braku transformatorów od dostawcy.

DH: Jak będzie się nazywał ten wzmacniacz? Laconic: Serial będzie się nazywał Nocny Blues.

DH: Co sądzisz o przydomkach nadawanych twoim wzmacniaczom, takich jak "Steam Train"? Lakoniczne: Bardzo spokojne, ponieważ instalatorzy w swoim środowisku używają bardziej lakonicznych i ciekawych nazw :)

DH: Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości zobaczymy wasze wzmacniacze na półkach naszego sklepu, bo to całkiem ciekawy prezent noworoczny. Lakoniczny: pierwsza partia jest dla Ciebie :)

Laconic Night Blues amp

DH: Dziękuję za udzielenie odpowiedzi na twoje pytania. Lakoniczny: Z przyjemnością odpowiem na Twoje pytania, zapraszam ponownie :)

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl