• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 13

    gru

    2021

Piękno po duńsku. Bądź znany: marka B&O Play

Ta duńska marka ma zaledwie kilka lat, ale już jest bardziej wiarygodna niż wielu weteranów rynku Hi-Fi. Nic dziwnego, że stoi za nim słynna firma Bang & Olufsen, która produkuje najpiękniejsze na świecie telewizory, głośniki i centra muzyczne. W przeciwieństwie do swojej macierzystej marki, B&OPlay koncentruje się na przenośnym sprzęcie audio i jest skierowany do młodszej publiczności, ale projekt i wykonanie są na tym samym nieskazitelnie wysokim poziomie. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać rodowód tych słuchawek i głośników bezprzewodowych!

Historia

W ciągu prawie stu lat duńska firma Bang & Olufsen zyskała miano kultowej. Produkty firmy są poszukiwane przez kolekcjonerów, a jej stare magnetofony i radia hi-fi zastąpiły komisje w najsłynniejszych nowojorskich muzeach, takich jak New York Museum of Modern Art. Ale postęp technologiczny nie stoi w miejscu! Nowe pokolenie melomanów potrzebuje zamiast tego odbiorników i magnetofonów, kompaktowych gadżetów audio, które mogą współpracować ze smartfonami i odtwarzać muzykę z zasobów internetowych. Mając to na uwadze, w 2012 roku firma utworzyła nowy dział, B&O Play. Jego głównym zadaniem było połączenie najnowszej technologii audio z ponadczasowym wzornictwem Bang & Olufsen.

Cechy

Jedną z cech charakterystycznych marki jest nie tylko stylowe wzornictwo, ale również wyjątkowa jakość materiałów, z których jest wykonana. W głośnikach B&O Play zastosowano szlachetne, naturalne drewno w obudowach i naturalną wełnę w maskownicach. Poduszki uszne wykonane są z prawdziwej skóry, a poduszki i nauszniki z anodyzowanego aluminium. Kolejną ważną różnicą w przypadku nowej marki jest różnorodność produktów. W swojej ofercie posiada modele na każdy gust, od solidnych, pełnowymiarowych słuchawek po kompaktowe monitory wewnątrzkanałowe, od miniaturowych głośników przenośnych po wielkoformatowe systemy multiroom. Firma podąża z duchem czasu i szybko reaguje na najnowsze trendy - nie bez powodu coraz bardziej skupia się na technologii bezprzewodowej, a ostatnio wypuściła swoje pierwsze douszne słuchawki True Wireless, całkowicie pozbawione przewodów.

Słuchawki douszne BeoPlay E8

Kanałowe słuchawki bezprzewodowe wykorzystują nową technologię True Wireless. Jego malutka powłoka składa się z dwóch całkowicie niezależnych jednostek, każda z własnym odbiornikiem Bluetooth. Zewnętrzne muszle obu słuchawek służą jako panele dotykowe zapewniające łatwy dostęp do wszystkich ich funkcji, w tym do nowej technologii Transparency Mode.

Technologia ta pozwala użytkownikowi na regulację nieprzepuszczalności dźwięku poprzez wybór jednego z czterech poziomów. Jak wszystkie modele True Wireless, wbudowana bateria działa krótko (w tym przypadku 4 godziny), ale dołączone etui pozwala na kilkukrotne naładowanie słuchawek i wydłużenie czasu pracy do 12 godzin.

Aktywny głośnik przenośny BeoPlay A2

Ten kompaktowy, bezprzewodowy głośnik może wyglądać niemal dziecinnie prosto, ale posiada potężny wzmacniacz klasy D o mocy 180 W, który uwalnia jego muzyczną sprawność. Zestaw głośnikowy jest również bardzo dojrzały: oprócz pary głośników wysokotonowych i pary niskotonowych w kompaktowej obudowie znalazło się miejsce na dwa dodatkowe pasywne głośniki niskotonowe. Dzięki poręcznemu uchwytowi można łatwo zabrać głośnik na spacer lub wycieczkę i nadać ścieżkę dźwiękową imprezie prosto ze swojego smartfona.

BeoPlay A9

Urządzenie wygląda trochę jak antena satelitarna na trzech drewnianych nóżkach, ale w rzeczywistości wewnątrz jego okrągłej, 70-centymetrowej obudowy znajduje się cały zestaw potężnych głośników: para głośników wysokotonowych, para głośników średniotonowych i solidny 8-calowy głośnik niskotonowy. Każdy z głośników jest połączony z własnym wzmacniaczem klasy D, a łączna moc wynosi aż 480W - wystarczająco dużo, aby sprostać nawet największym pomieszczeniom. Głośnik jest wyposażony zarówno w Bluetooth, jak i Wi-Fi, dzięki czemu można go podłączyć do dowolnego urządzenia mobilnego i sieci domowej i słuchać muzyki ze smartfona, komputera stacjonarnego, a nawet z serwisów online, takich jak Deezer czy Yandex.Music.

Słuchawki BeoPlay H9i

BeoPlay H9i to najwyższej klasy słuchawki bezprzewodowe wykonane z aluminium i prawdziwej skóry. Od odbierania telefonu po nawigację po utworach muzycznych - wszystko, co jest wymagane, to proste dotknięcie panelu dotykowego na nauszniku. Oprócz bezprzewodowego dźwięku, słuchawki wyposażone są również w aktywną filtrację szumów, dzięki czemu muzyka brzmi szczegółowo i czysto, nawet gdy wokół dudnią samochody i metro. Specjalny port akustyczny zapewnia dodatkową głębię i moc basu, podczas gdy akumulator zapewnia przyzwoitą żywotność baterii na poziomie 18 godzin.

Słuchawki BeoPlay H8i

Bezprzewodowe słuchawki BeoPlay H8i klasy premium są również wykonane z aluminium i prawdziwej skóry, ale dołożyli wszelkich starań, aby zmniejszyć ich wagę. Rezultatem jest waga prawie 200 gramów. Tak lekka konstrukcja nie powoduje bólu głowy i nie powoduje uczucia zmęczenia, nawet przy kilkugodzinnym słuchaniu. Podobnie jak starsze modele, słuchawki wyposażone są w technologię Active Noise Cancelling. Wyposażone są w podwójny układ mikrofonów kierunkowych zapewniających wyjątkową jakość głosu przez telefon oraz akumulator o dużej pojemności zapewniający długi czas rozmów. Wytrzymuje aż 30 godzin!

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl