• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 16

    wrz

    2021

SONY: historia marki, która otworzyła świat przenośnego sprzętu audio

"Make. Uwierz"

Firma Sony Corporation została założona przez młodego przedsiębiorcę Akio Moritę i równie młodego inżyniera Masaru Ibukę 7 maja 1946 roku. Na początku nosiła nazwę Tokyo tsushin kogyo kabushiki-gaya (Tokyo Telecommunications Industry Company), w skrócie Totsuko. Jak się później okazało, nazwa ta była trudna do wymówienia dla obcokrajowców, więc postanowiono zmienić ją na coś bardziej zapadającego w pamięć i prostszego. Współczesna nazwa Sony pochodzi z połączenia łacińskiego słowa "sonus" (dźwięk) i angielskiego wyrażenia "sunny boys" (oznaczającego w Japonii "młodych geniuszy"). Ponadto, Akio Morita próbował znaleźć słowo, które nie istnieje w żadnym innym języku na świecie. Ponieważ w języku japońskim "sonny" brzmi jak słowo oznaczające nieudany biznes, postanowiono usunąć jedno z "n". Tak właśnie powstała nazwa jednej z wiodących marek na rynku nowych technologii.

W 1950 roku firma Sony wprowadza na rynek swoje pierwsze urządzenie, G-Type, pierwszy japoński magnetofon. Od tego momentu firma szybko się rozwija i opracowuje innowacyjne produkty. Latem 1979 roku firma Sony tworzy znak towarowy Walkman i wprowadza na rynek pierwszy na świecie przenośny odtwarzacz audio. Tak narodził się rynek urządzeń przenośnych.

SONY MDR-XB300


Wraz z odtwarzaczami, Sony zaczęło produkować również słuchawki, które umożliwiały słuchanie muzyki w odtwarzaczu. W tamtych czasach dostępne były tylko stacjonarne słuchawki o dużych rozmiarach, więc nie zawsze można było zabrać je ze sobą. Dlatego też, wprowadzając na rynek swój przenośny odtwarzacz, firma dołączyła do niego małe słuchawki.

Obecnie firma Sony jest jednym z liderów na rynku przenośnych urządzeń audio. W chwili obecnej firma posiada kilka linii słuchawek zaprojektowanych na specjalne życzenie klienta.

Słuchawki premium firmy Sony obejmują modele z serii XBA i XB. Słuchawki z serii XBA wykorzystują technologię zbalansowanej armatury, aby osiągnąć fundamentalnie inny dźwięk. Łatwo je odróżnić od standardowych słuchawek dynamicznych. Douszne słuchawki douszne XBA zachwycą i zadziwią każdego słuchacza. W tych słuchawkach dousznych zastosowano całkowicie oryginalny przetwornik armaturowy firmy Sony. Ten 'kotwicowy' driver jest o 75% mniejszy niż standardowy driver 13.5mm. Co więcej, wszystkie drivery armaturowe XBA są montowane w Japonii. Obudowa słuchawek XBA jest dwuwarstwowa, co znacznie redukuje rezonans i niepożądane wibracje, a w rezultacie zapewnia bardziej harmonijną reprodukcję dźwięku.

Seria słuchawek eXtra Bass (XB) firmy Sony. Od kompaktowych słuchawek dousznych do kanałów dousznych po potężne, pełnowymiarowe słuchawki - ten asortyment słuchawek zaspokaja wszystkie gusta. To, co wyróżnia te słuchawki z serii XB , to specjalne dostosowanie niskich częstotliwości podczas produkcji. W rzeczywistości są to jedne z najbardziej wyposażonych w basy słuchawek dostępnych obecnie na rynku. Oprócz wspaniałego dźwięku, seria XB posiada niekonwencjonalny i bardzo efektowny design, który z pewnością przypadnie Ci do gustu.

Słuchawki douszne z serii EX i E należą do serii dousznych. Sony to firma, która jako pierwsza wprowadziła na rynek słuchawki douszne w 1999 r. Od tego czasu wprowadziła bogaty zestaw wysoce innowacyjnych funkcji, aby stworzyć rasę słuchawek dousznych klasy premium dla wymagających słuchaczy dousznych. Dzięki specjalnym silikonowym wkładkom dousznym (poduszkom usznym) słuchawki serii EX oferują wszystkim użytkownikom bezpieczne dopasowanie w kanale słuchowym i wysoki poziom izolacji hałasu. Seria jest dostępna w różnych segmentach cenowych, dzięki czemu każdy może wybrać słuchawki odpowiadające jego upodobaniom.

Seria E to słuchawki douszne klasy podstawowej. Są one idealne dla osób poszukujących kompaktowego i stylowego rozwiązania do codziennego użytku. Różnorodność opcji kolorystycznych pozwoli Ci podkreślić Twoją indywidualność, a jakość Sony zapewnia niezawodne i komfortowe długotrwałe użytkowanie.

Sony X Słuchawki


W firmie Sony zadbaliśmy również o osoby, które preferują słuchawki nauszne do codziennego użytku. ZX i MA zostały stworzone właśnie dla takich słuchaczy.

Seria ZX to lekkie i stylowe, nauszne słuchawki Sony, które zaprojektowano tak, aby stały się dla Ciebie niezbędnym akcesorium. Gama dostępnych kolorów pozwala wybrać słuchawki idealnie pasujące do Twojego wyglądu i nastroju. Dla tych, którzy szukają profesjonalnych/półprofesjonalnych słuchawek, seria ZX obejmuje modele, które posiadają cechy i charakterystykę dorównującą wydajności high-endowego sprzętu w studio.

Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do komfortowego słuchania najwyższej klasy dźwięku w domu, firma Sony przygotowała nową gamę pełnowymiarowych, otwartych słuchawek MA. Dostępnych jest pięć modeli, które zaspokoją wszystkie gusta i budżety. Charakterystyczną cechą słuchawek otwartych jest szersze pole akustyczne, mniejszy rezonans i bardziej naturalne brzmienie (w porównaniu do słuchawek zamkniętych).

Szczególnie dla tych, którzy lubią spędzać czas przy biurku DJ-a i miksować utwory. Firma Sony oferuje szereg słuchawek w stylu DJ-skim. Charakterystyczną cechą tej serii są obrotowe nauszniki zapewniające komfortowe monitorowanie. Słuchawki zostały zaprojektowane tak, aby były kompaktowe i mobilne, co jest niezbędne w transporcie.

Sony MDR-570


W październiku 2012 roku firma Sony wprowadziła na rynek nową serię słuchawek klasy premium - MDR-1R. Do tej pory linia ta składa się z trzech modeli. Jego cechą charakterystyczną jest zamknięta konstrukcja, która tworzy doskonałą izolację dźwięku i wysokiej jakości transmisję basów. Seria MDR-1R wykorzystuje również specjalnie opracowany układ przetworników słuchawek wysokiej rozdzielczości (HD), który zapewnia bardzo szeroką charakterystykę częstotliwościową dźwięku.

Postęp postępuje szybko, a Sony wprowadza na rynek gamę bezprzewodowych słuchawek zwanych słuchawkami RF. Ten typ słuchawek RF ma szeroki zasięg odbioru/nadawania, dzięki czemu można wygodnie cieszyć się ulubionymi programami telewizyjnymi, filmami i muzyką w domu, nie martwiąc się o plączące się kable. Modele te wyposażone są w stację dokującą i mają możliwość ładowania z niej, co czyni je niezwykle łatwymi w obsłudze.

Ze względu na poziom hałasu w dużych miastach, coraz więcej producentów słuchawek dodaje do swoich modeli funkcję redukcji szumów. Sony nie jest wyjątkiem w przypadku serii NC. NC to wysokiej klasy słuchawki z redukcją szumów. Opracowane przez inżynierów Sony algorytmy, które neutralizują i wygładzają szumy tła nawet o 99%, gwarantują, że nawet w najgłośniejszych miejscach usłyszysz tylko swoją ulubioną muzykę.

Sony X Słuchawki


Specjalnie dla tych, którzy chcą zarówno słuchać muzyki, jak i rozmawiać przez telefon lub Skype, Sony oferuje szereg zestawów słuchawkowych. Seria DR oferuje szereg wszechstronnych rozwiązań. Bezprzewodowe zestawy słuchawkowe BT Bluetooth ułatwiają korzystanie ze wszystkich zalet komunikacji bezprzewodowej, natomiast klasyczne zestawy nauszne i wewnątrzkanałowe DR sprawiają, że są one niezbędnym akcesorium do komputerów PC.

Podsumowując, przez tak długi okres czasu, Sony było w stanie nie tylko utrzymać się na powierzchni, ale także poczynić ogromne postępy zarówno w zakresie penetracji rynku, jak i technologii. Stworzenie dla siebie doskonałej i sprawdzonej reputacji. Ogromna liczba ludzi na całym świecie wybiera słuchawki i odtwarzacze.

Andriej Afonin Doctorhead.ru Listopad 2012

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl