• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 6

    sty

    2022

100 godzin bezprzewodowego grania - recenzja zestawu słuchawkowego Sennheiser GSP 370

Pierwszą rzeczą, która przykuje Twoją uwagę, gdy poznasz nowy zestaw słuchawkowy do gier GSP 370 od Sennheiser, jest jego tytaniczna żywotność baterii wynosząca do 100 godzin na jednym ładowaniu! Liczby są naprawdę niespotykane, jak choćby HyperX Cloud Flight - topowy model konkurencji wytrzyma "tylko" 30 godzin na jednym ładowaniu.
Ale czas pracy baterii nie jest jedyną rzeczą, która jest ważna w przypadku zestawu słuchawkowego do gier. A co z komfortem i dźwiękiem? Przekonajmy się.

Jak Sennheiser tego dokonał? Pierwsza rzecz, która przychodzi na myśl to bateria, po prostu umieścili w środku ogromną baterię, ale... nie, tak nie jest. Baterie dodają urządzeniu sporo wagi, a pozornie masywny GSP 370 waży zaledwie 285 gramów. Dla porównania, HyperX Cloud Flight waży 310 g, a Razer Kraken 2019 - 322 g. Nie o baterię więc tutaj chodzi, ale najwyraźniej o efektywność energetyczną.

Z technicznego punktu widzenia, bezprzewodowy model Sennheiser GSP 370 bazuje na zamkniętych przewodowych słuchawkach GSP 300, które charakteryzują się czystym i zrównoważonym brzmieniem oraz jakością pracy w całym zakresie częstotliwości i doskonałą lokalizacją źródeł dźwięku w przestrzeni.

Zestaw słuchawkowy został zaprojektowany z myślą o komforcie podczas długich sesji gamingowych dzięki niewielkiej wadze, dużym nausznikom, wyściełanemu pałąkowi oraz hybrydowym poduszkom nausznym wypełnionym pianką z pamięcią. Dodatkowo, miseczki poruszają się w trzech płaszczyznach, zapewniając idealne dopasowanie do każdego rozmiaru i kształtu głowy.

Inne miłe szczegóły obejmują mikrofon z redukcją szumów, który automatycznie wyłącza się, gdy podniesiesz pasek pionowo do góry. Na jednym z kubków znajduje się pokrętło regulacji głośności, które pozwala szybko i łatwo zwiększyć lub zmniejszyć głośność gry.

Klucz USB dołączony do zestawu słuchawkowego sprawia, że jest on kompatybilny z komputerami PC, Mac i PlayStation 4. Na wypadek, gdyby nie był to zestaw słuchawkowy Bluetooth, klucz sprzętowy USB zapewnia szybką komunikację bez opóźnień.

Dedykowane oprogramowanie Sennheiser Gaming Suite dla Windows 10 pozwala na precyzyjne dostrojenie dźwięku, słuchawek i mikrofonu za pomocą korektora i różnych presetów, a także przełączanie pomiędzy dźwiękiem stereo i surround.

Werdykt

Niemieccy inżynierowie z Sennheiser tradycyjnie nie odpuszczają. Linia zestawów słuchawkowych do gier firmy obejmuje obecnie niemal każdą potrzebę. Istnieją proste modele, zestawy słuchawkowe z bardziej zaawansowanym dźwiękiem, przewodowe i bezprzewodowe, otwarte i zamknięte, z dźwiękiem stereo lub surround. Nowość Sennheiser GSP 370 plasuje się gdzieś pośrodku - otrzymujemy wysokiej jakości dźwięk, wysoki komfort użytkowania, nie najniższą (ale też nie najwyższą) cenę i "nieskończony" czas pracy bez ładowania. W ostatnim punkcie, bohaterowie tego przeglądu po prostu nie mają konkurencji w tej chwili!

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl