• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 15

    paź

    2021

Rozwój firmy Westone Laboratories, Inc.

O nas

Firma Westone Laboratories, Inc. została założona w 1959 roku przez Rona Morgana w Colorado, USA. Pod kierownictwem Randy'ego, syna Morgana, firma stopniowo przekształciła się z małej firmy rodzinnej w głównego lidera w branży protetyki słuchu i uszu. Obecnie siedziba laboratorium Westone znajduje się w Colorado Springs w stanie Colorado.

Firma Westone była pionierem wielu technik i technologii, które stały się standardową praktyką w dziedzinie ochrony i korekcji słuchu. Firma oferuje najnowocześniejszy sprzęt i narzędzia ułatwiające życie osobom z ubytkiem słuchu i ich rodzinom.

Westone Music Products stał się jednym z wiodących producentów słuchawek monitorowych dla muzyków. Westone pierwotnie zaprojektował i wyprodukował E1 i E5 dla Shure, innego producenta profesjonalnego sprzętu audio. Ponadto Westone, wraz z Jerrym Harveyem, zaprojektował i wyprodukował modele słuchawek pod słynną marką Ultimate Ears. Chronologia firmy Westone W 1959 roku firma Westone rozpoczęła produkcję niestandardowych słuchawek.

1985: Westone wprowadza pierwsze wkładki douszne do słuchawek w stylu Walkman (Style #26). Ten styl poprawia brzmienie basów i zapewnia wysoki komfort dzięki dopasowaniu do kształtu ucha. 1987: Etymotic Research zaprasza Westone do współpracy przy produkcji niestandardowych owijek do pierwszych ochronników słuchu o płaskiej charakterystyce częstotliwościowej. Filtr zapewnia kompensację tonalną zależną od głośności i w ten sposób tłumi pewne zakresy częstotliwości w głośnym dźwięku, chroniąc ucho. 1990: Westone był pierwszą firmą, która zastosowała przetworniki z armaturą zrównoważoną w monitorach wewnątrzkanałowych. Ten typ przetwornika jest często spotykany w słuchawkach klasy premium, ale rzadziej w klasie budżetowej. 1991: Westone rozpoczyna współpracę z Rush i Def Leppard (zespoły rockowe znane do dziś) i produkuje na zamówienie monitory wewnątrzkanałowe dla muzyków.

1995: We współpracy z Jerrym Harveyem, Westone projektuje i produkuje Ultimate Ears by Westone. Słuchawki Ultimate Ears są wysoko cenione na całym świecie, ale po wykupieniu Ultimate Ears przez Logitech w 2008 r. przestały powstawać naprawdę interesujące nowe produkty, a Ultimate Ears skupił się na rynku bardziej przyjaznym dla budżetu i w związku z tym unowocześnił całą linię.

1996: Ultimate Ears by Westone wprowadza na rynek pierwsze dwukanałowe monitory Custom UE 5 z podwójnym przetwornikiem.

1997: Westone współpracuje z firmą Shure w celu stworzenia pierwszych dźwiękoszczelnych monitorów wewnątrzkanałowych E1 z uniwersalnym dopasowaniem, gdzie poprzez wybór różnych rozmiarów wkładek dousznych można znaleźć najlepsze dopasowanie dla każdego.

1999: Westone współpracuje z firmą Shure w celu stworzenia pierwszych dwudriverowych monitorów kanałowych E5 z uniwersalnym dopasowaniem.

2002: Westone Music Products wprowadza własną linię produktów, w tym UM1, ES1 i ES2, gdzie UM1 był uniwersalnym monitorem, a ES1 i ES2 były monitorami niestandardowymi.

2003: Westone wprowadza słuchawki UM2, które są produkowane do dziś.

2004: Westone wprowadza ES3, pierwsze trójdrożne monitory Custom.

2006: Westone wprowadza ulepszony i przeprojektowany UM1.

2008: Premiera Westone 3, pierwszych trójdrożnych słuchawek do odsłuchu osobistego, zoptymalizowanych raczej dla słuchaczy niż muzyków.

2009: Nowy pakiet produktów zawierający UM3X i ES3X dla profesjonalistów oraz Westone 2 i Westone 1 dla amatorów. 2010: Westone wprowadza na rynek odłączany kabel do UM2 i UM3X oraz inauguruje ES5, pierwsze trójdrożne monitory z pięcioma przetwornikami.

2011: Westone wprowadza na rynek wysokiej klasy słuchawki Westone 4 z czterema przetwornikami, a także wprowadza słuchawki Talk, pierwszą serię słuchawek pasujących do większości smartfonów. Słuchawki monitorowe Na czym polega istota słuchawek monitorowych? Główne wymagania stawiane takim słuchawkom to wysoka izolacja hałasu, niezawodność i zrozumiałość muzyki, którą śpiewa lub gra muzyk. Dla monitorów wewnątrzkanałowych, które są przeznaczone do długotrwałego noszenia, oznacza to również zwiększony komfort.

"Używamy ES3X i naprawdę wydobywa on bogactwo, przejrzystość i powietrzność, których zawsze nam brakowało. Naprawdę trudno jest nam wyrazić słowami, jak bardzo jesteśmy wdzięczni firmie Westone i ich produktom!" Thousand Foot Krutch Wysoki poziom izolacji akustycznej pozwala uniknąć pętli akustycznych, które powstają, gdy dźwięk ze słuchawek trafia do mikrofonu, jest wzmacniany przez monitory, a następnie wraca do mikrofonu. Takie pętle tworzą rodzaj wysokotonowego szumu, który być może słyszeliście na koncertach. Wysoka izolacja akustyczna w słuchawkach pozwala tego uniknąć. Podczas nagrywania, gdy wokół panuje cisza i chcesz nagrać instrument lub głos solo, powinieneś również unikać szumów wydobywających się ze słuchawek i docierających do mikrofonu.

Jeśli słuchawki są dla przeciętnego słuchacza okazją do komfortowego spędzania czasu, to przypadkowe ich zerwanie nie jest niczym nadzwyczajnym. Podczas pracy lub koncertu zerwany kabel prowadzi jednak do bardziej nieprzyjemnych problemów. Pomimo tego, że Westone produkuje niezawodne kable, ryzyko uszkodzenia podczas aktywnego użytkowania jest zawsze obecne. Nie można przewidzieć wszystkiego, a parametr niezawodności obejmuje nie tylko niełamliwość produktu, ale także łatwość i szybkość naprawy. W słuchawkach Westone kabel jest łatwo wymienialny.

"Nie używałbym dousznych monitorów Westone, gdybym nie uważał ich za najlepsze rozwiązanie. Najwyższy poziom obsługi i świetny produkt." Michael Prowda, specjalista od monitoringu Davida Bowiego i Nine Inch Nails Każdy muzyk ma inne wymagania co do czytelności muzyki i jakości dźwięku - niektórzy chcą mieć dobry beat, inni dobry głos, jeszcze inni konkretny instrument. Dlatego nie wszystkie modele muszą być "równe" brzmieniowo, jednak słuchawki monitorowe starają się, aby były zbliżone do brzmienia neutralnego i z dużą ilością szczegółów.

"Miks monitorów na scenie jest jednym z najważniejszych elementów naszego show. Dzięki dousznym słuchawkom Westone, nie tylko słyszymy muzykę... czujemy to!" Shinedown Trudno jest przebywać w niewygodnych słuchawkach przez dłuższy czas, więc ergonomia słuchawek musi być na najwyższym poziomie. Westone oferuje piankowe wkładki douszne oraz dwa rodzaje silikonowych wkładek dousznych o różnym stopniu sztywności. Każdy typ słuchawki jest dostępny w różnych rozmiarach, co pozwala na wybranie najlepszego dla siebie.

"Za każdym razem, gdy kolega mówi mi, że jest sceptycznie nastawiony do zmiany monitora przedniego na wewnątrzkanałowy, zachęcam go do wypróbowania Westone. To bogaty, satysfakcjonujący dźwięk i najbardziej niezawodna konstrukcja, z jaką miałem do czynienia. Tom Brislin, klawiszowiec zespołów Renaissance, Yes i Meatloaf

Dodatkowo, kształt słuchawek wpływa na izolację akustyczną i komfort użytkowania. Słuchawki mogą być uniwersalne ze standardowymi nausznikami, mogą być niestandardowe z niestandardowymi nausznikami (Westone's to UM56) i mogą być w pełni dopasowane do kształtu ucha.

Rodzaje słuchawek - zwykłe i niestandardowe

Słuchawki niestandardowe są znane każdemu; są one "uniwersalne" i generalnie pasują każdemu z odpowiednimi końcówkami dousznymi. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy słuchacz ma wąski przewód słuchowy, a przewód słuchawki jest zbyt szeroki, aby wygodnie się w nim zmieścić (nie mówiąc już o tym, że w ogóle się zmieści). W modelach "uniwersalnych" Westone stosuje wkładki douszne o małej średnicy, a dla pełnej izolacji hałasu i potencjału komfortu - słuchawki Custom lub specjalne mocowanie słuchawek UM56.

Słuchawki na zamówienie są wykonywane na podstawie indywidualnej formy ucha. Wycisk można wykonać w większości klinik. Z formy wykonuje się indywidualne wkładki. Słuchawki te są wykonane tak, aby pasowały do kształtu ucha, więc są prawie niezauważalne podczas noszenia. Obszar kontaktu to całe ucho, a nie tylko niewielki fragment kanału słuchowego, co znacznie zwiększa izolację akustyczną.

Słuchawki na zamówienie kosztują więcej niż zwykłe słuchawki uniwersalne, ponieważ każda słuchawka jest wykonywana indywidualnie. Tych słuchawek nie można po prostu podrzucić do lady i natychmiast sprzedać, ponieważ będą one pasować tylko do użytkownika, dla którego zostały stworzone. Modele niestandardowe są wykonywane na zamówienie. Proces produkcji słuchawek na zamówienie wymaga określonego czasu. Westone skraca czas produkcji dzięki zastosowaniu skanowania 3D form. Klient pobiera wycisk, a w pobliskim ośrodku posiadającym taki skaner wykonywany jest cyfrowy model 3D, na podstawie którego produkowane są słuchawki. Jeśli w pobliżu nie ma takiego skanera 3D, wycisk wysyłany jest pocztą do producenta (co trwa dłużej).

Ponieważ monitory Custom są wykonywane indywidualnie, nie ma również problemu z niestandardowym projektem, klient może zamówić swój własny rysunek, jeśli chce.

Pałąk UM56 jest wersją pośrednią pomiędzy słuchawkami Custom a słuchawkami "uniwersalnymi", ponieważ jest to pałąk wymienny. Rozwiązanie to jest przyjazne dla budżetu, ponieważ wymieniając słuchawkę na standardową, można przekazać słuchawki innemu użytkownikowi.

Dziś słuchawki Custom skierowane są nie tylko do muzyków i miłośników wysokiej jakości dźwięku, ale także do sportowców, bo dobry dźwięk potrafi dodać sił i energii! Najlepsze słuchawki - najlepszy dźwięk? Nie zawsze wystarczy kupić starszy model Westone, aby uzyskać najlepszy dźwięk. Po podłączeniu do telefonu komórkowego lub budżetowego odtwarzacza dźwięk jest dobry, ale nie tak dobry, jak po podłączeniu do prawdziwego źródła o wysokiej jakości. Na Zachodzie i w Stanach Zjednoczonych szczególnie popularne jest stosowanie zewnętrznych, wyspecjalizowanych przenośnych wzmacniaczy słuchawkowych, aby maksymalnie wykorzystać ich potencjał. Dostępnych jest coraz więcej modeli bezstratnych (stratnych), z wbudowanymi wzmacniaczami, które zapewniają odpowiednią głośność i jakość dźwięku. Na podstawie Artykuł DJMAG

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl