• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
 • 19

  kwi

  2022

Dwa nowe odtwarzacze premium od Sony: NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 - zapowiedź

Legendarna rodzina Walkmanów firmy Sony żyje nadal - firma wprowadziła do oferty dwa odtwarzacze klasy premium z serii Signature. Modele o skomplikowanych nazwach NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 zastępują modele NW-WM1A i NW-WMZ. Firma Sony twierdzi, że nowe odtwarzacze stanowią punkt odniesienia dla jej wielokrotnie nagradzanej serii Walkman.

Japońska marka znana jest z pracy z materiałami: nowy flagowy model NW-WM1ZM2 ma obudowę z pozłacanej miedzi beztlenowej (OFC) o czystości 99,99% (4N), która ma chronić odtwarzacz przed czynnikami zewnętrznymi. W modelu Sony NW-WM1AM2 zastosowano ramkę ze stopu aluminium.

Co się zmieniło w porównaniu z pierwszą generacją?

 • Odtwarzacze z indeksem M2 mają ekran o przekątnej 5 cali, poprzednicy mieli 4;

 • Czas pracy na baterii z plikami FLAC wydłużył się z 30 do 40 godzin;

 • Nowe dodatki działają na otwartym systemie Android 11;

 • W odtwarzaczach zainstalowano nowe kondensatory FT CAP3 o większej pojemności i mniejszej impedancji - wpłynie to znacząco na czystość dźwięku;

 • Firma Sony po raz pierwszy zaczęła stosować pozłacane luty - zapewni to lepszą lokalizację dźwięku i rozszerzoną scenę dźwiękową.

Jeśli porównamy obu nowych graczy, starszy model ZM2 otrzyma 256 GB, podczas gdy AM2 - 128 GB. Różnice są także pod maską: połączenie między wzmacniaczem a wyjściem zbalansowanym w ZM2 wykonano audiofilskim kablem Kimber Kable, natomiast w AM2 zastosowano niskooporowy przewód z miedzi beztlenowej.

Na pokładzie znajduje się Wi-Fi oraz najnowsza wersja złącza USB-C. Nowe produkty są otwarte na wszystkie opcje strumieniowego przesyłania dźwięku. Firma Sony twierdzi, że w odtwarzaczach klasy premium zastosowała "bogatsze, gładsze i szersze pole dźwiękowe niż w swoich poprzednikach".

Oczekuje się, że modele Sony NW-WM1ZM2 i NW-WM1AM2 trafią na rynek światowy w kwietniu tego roku, ale nie wiadomo jeszcze, kiedy będą dostępne w Rosji.

NowościSony NW-WM1AM2 CzarnyNFC

: takWiFi

:

takMarka

: SonyBrand:

UlubioneKomparatujSzybki podgląd NowościSony NW-WM1ZM2 ZłotyNFC:

takWiFi

:

takMarka

:

SonyBrand:SonyBrand:

UlubioneKomparatujSzybki podgląd

Wszystkie nowości, dyskusje i opinie - na naszym kanale Telegram. Zarejestruj się i dołącz do dyskusji na naszym kanale czatu!

 • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

 • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

 • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl