• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 22

    wrz

    2021

Beyerdynamic. Oryginalna niemiecka jakość i niezawodność.

Słuchawki i mikrofony Beyerdynamic od dawna znajdują się w czołówce świata nagrań. Podczas pierwszej trasy koncertowej po Niemczech w 1966 roku, The Beatles używali wyłącznie mikrofonów E 1000. Wśród międzynarodowych artystów, którzy preferują produkty Beyerdynamic są takie gwiazdy jak Alice Cooper, Creed, Drumbassadors, Fleetwood Mac, Gregor Pracht, In Flames, John Mayer, King Crimson, Kings' X, Krokus, Lacuna Coil, Lenny Kravitz, Lordi, Michelle Branch, Monster Magnet, Nightwish, Pat Metheny, Phil Collins, Robert Cray, Tarja Turunen, The Donnas, The Eagles, The New Cars, Type O'Negative i wielu innych. Wśród rosyjskich wykonawców są Alice, Band'Eros, Dolphin, Lakmus, Lube, NePara, Nochnye Snaipery, Yulia Savicheva, Alyona Sviridova. Więcej nagrań zostało dokonanych z Beyerdynamic niż z jakąkolwiek inną firmą.

Wszystko zaczęło się w 1924 roku, kiedy inżynier Eugen Beyer założył małą firmę produkującą głośniki do kina. W 1937 roku firma Beyer wynalazła pierwszy na świecie głośnik Beyerdynamic DT48 - i był on produkowany do końca 2012 roku! W 1939 roku firma wprowadziła na rynek swój pierwszy studyjny mikrofon dynamiczny M19. W 1950 roku, po śmierci Eugena Beyera, jego syn Fred Beyer objął stanowisko prezesa firmy. W tym okresie wprowadzono na rynek standardowe w branży słuchawki z mikrofonem DT108 i DT109. Były one używane jako oficjalny zestaw słuchawkowy na Olimpiadzie w Seulu w 1988 roku. W 1973 roku firma rozpoczyna produkcję quadrofonu DT 204, a w 1976 roku pierwszych słuchawek elektrostatycznych ET 1000.

W latach 80-tych Beyerdynamic wypuścił linię dynamicznych słuchawek z korekcją pola rozproszonego, które następnie podbiły świat. DT 770/880/990 były pierwszymi dynamicznymi słuchawkami z wydajnością na poziomie elektrostatycznym i dały rynkowi maksymalną elastyczność w wyborze słuchawek zamkniętych (DT 770), półotwartych (DT 880) i otwartych (DT 990). Profesjonalne wersje serii (DT PRO) zostały wprowadzone na początku lat 90-tych, z pałąkiem ze stali sprężynowej, aluminiowymi wtykami i niezwykle wytrzymałymi obudowami z tworzywa ABS. Dziś modele DT 770/880/990 można znaleźć wszędzie, od studiów nagrań i transmisji na żywo po domy audiofilów i słuchaczy.

W 1991 roku, logo beyerdynamic )))) otrzymało stylizowany obraz fal dźwiękowych - '))))' - aby nadać mu więcej dynamiki. - co uczyniło go bardziej dynamicznym i zapadającym w pamięć.

W 2005 roku firma uruchomiła MANUFAKTUR, pierwszy na świecie sklep internetowy, który umożliwia klientom wybór indywidualnej konfiguracji kolorów i materiałów dla konkretnych modeli słuchawek.

W 2009 roku na rynku pojawił się nowy flagowy model Beyerdynamica - słuchawki T1 z przetwornikiem Tesla. T1 są pierwszymi na świecie słuchawkami, które przekroczyły barierę jednej Tesli (jednostka miary indukcji magnetycznej). Zaledwie rok później wprowadzono na rynek model T 50 P, pierwsze słuchawki z technologią Tesla przeznaczone do użytku z urządzeniami przenośnymi. Słuchawki natychmiast zdobyły nagrodę EISA (European Audio and Video Association) Mobile Headphone of the Year in Europe 2010.

Wszystko to pokazuje, że prawie 100 lat po założeniu firmy, Beyerdynamic pozostaje wierny swojej ścieżce założycielskiej - tworzeniu innowacyjnych produktów audio dla najbardziej wymagających profesjonalistów i słuchaczy.

Audiofile i profesjonaliści z branży audio od dawna wiedzą, że na niemieckiej jakości Beyerdynamic można polegać!

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl