• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 9

    sty

    2022

Recenzja Adidas FWD-01 - bezprzewodowe słuchawki ze smyczą

Na berlińskich targach IFA 2019 we wrześniu Adidas zaprezentował dwa modele bezprzewodowych słuchawek sportowych: wewnątrzkanałowe ze smyczą FWD-01 oraz nauszne RPT-01. Oba zostały stworzone w oparciu o opinie sportowców zebrane na platformie Adidas Creators, jak również dane ilościowe i testy terenowe firmy. Słuchawki zostały bezpośrednio zaprojektowane i wyprodukowane przez sztokholmską firmę Zound Industries, znaną z produkcji słuchawek Urbanears i Marshall. A dziś proponujemy ocenę ich pracy nad modelem Adidas FWD-01.

Projektowanie/budowa

Słuchawki sprawiają wrażenie solidnych i niezawodnych. Smycz jest dzianinowa, a same słuchawki mają obudowę z gumowanego tworzywa sztucznego o stopniu ochrony przed wilgocią IPX4. Oprócz standardowych silikonowych nauszników, model ten wyposażony jest w dodatkowe silikonowe wing-rests dla lepszego dopasowania słuchawek do kanału słuchowego (oba rodzaje nauszników dostępne są w 4 rozmiarach). Słuchawki wyposażone są w magnesy w korpusie, dzięki czemu można je połączyć i nosić na szyi, gdy nie są używane. W ten sposób słuchawki mogą być wygodnie używane bez pokrowca, który jednak jest dołączony do zestawu.

Jeśli jesteś osobą, dla której głębokość osadzenia słuchawek w kanale jest krytyczna, to ten model przypadnie Ci do gustu, ponieważ specjalne skrzydełka sprawiają, że mimo płytkiego osadzenia słuchawki trzymają się mocno. Pasywna izolacja hałasu nie jest największa w słuchawkach dousznych Adidas FWD-01 ze względu na płytkie dopasowanie, więc można zachować pewne połączenie ze światem zewnętrznym, co sprawia, że trening w mieście / na zewnątrz jest bezpieczniejszy. Jeśli jednak ważna jest dla Ciebie maksymalna izolacja akustyczna, polecamy wypróbowanie piankowych wkładek do słuchawek lub zamówienie ich na zamówienie.

Cechy

Podobnie jak jego kuzyni nauszni, nowy Adidas FWD-01 obsługuje Bluetooth 5.0 i oferuje stabilne działanie zarówno z systemem iOS, jak i Android. Do sterowania połączeniami i odtwarzaniem służy szereg przycisków. Po prawej stronie smyczy znajdują się 3 standardowe przyciski: środkowy odpowiada za odtwarzanie, odbieranie i kończenie połączeń telefonicznych, natomiast dolny i górny sterują przełączaniem głośności/ścieżki. Po lewej stronie znajduje się kolejny okrągły przycisk "akcji" - za pomocą aplikacji Adidas Headphones można ustawić dla niego do trzech funkcji, w tym wywoływanie asystenta głosowego i sterowanie Spotify.

Jeśli chodzi o czas pracy na baterii, FWD-01 ma imponujące parametry: do 16 godzin muzyki na jednym ładowaniu przy użyciu nowoczesnego portu USB-C, a obsługa szybkiego ładowania zapewnia 60% naładowania w zaledwie 15 minut!

Dzięki darmowej aplikacji Adidas Headphones dla systemów iOS i Android możesz konfigurować i aktualizować swoje słuchawki. Oprócz regulacji funkcjonalności dodatkowych przycisków, pozwala on na użycie 5-pasmowego equalizera z kilkoma fabrycznymi ustawieniami i jednym własnym. W razie potrzeby zawsze można dostosować dźwięk słuchawek do własnych upodobań lub do innej muzyki.

Dźwięk

Za brzmienie odpowiadają tutaj duże 13mm przetworniki. Można by przypuszczać, że pismo Adidas FWD-01 będzie "Bass Heavy" z naciskiem na niskie częstotliwości, jednak wbrew oczekiwaniom - "korki Adidasa" prezentują bardzo dojrzałe i zrównoważone brzmienie. Bas jest jakby to nazwać "sportowy" - wyraźny i szybki, zwinny, ale nie nadęty. Średnie i wysokie tony są równie dobre - przejrzyste i czyste, z dobrą szczegółowością. Dźwięk jest wielowarstwowy, scena dźwiękowa i separacja instrumentów - szczególnie jak na tę klasę - są najwyższej klasy. Słuchawki mają przyzwoity zapas głośności.

Jeśli chodzi o preferencje gatunkowe: model z równym powodzeniem poradził sobie ze zniekształconymi bitami najnowszego opusu Tyler, the Creator - IGOR (tu z pomocą przyszedł nieco podbity basem EQ), jak i z nowozelandzkim avant-death metalem Ulcerate - nagrania zespołu mają dużą szybkość, gęstość i dysonansowość, o które "łatwiejsze" słuchawki regularnie się potykają. Adidas FWD-01 brzmi pewnie, radośnie i przyjemnie.

Werdykt

Komfort, niezawodność, autonomia, jakość dźwięku i styl są na szczycie listy. Adidas i Zound Industries bardzo poważnie podeszli do projektowania słuchawek. Dzięki temu FWD-01 świetnie nadaje się zarówno do biegania, jak i do leżenia. Dodatkowe ustawienia i dwa rodzaje wkładek dousznych pozwalają dostosować słuchawki do własnych potrzeb. Szczególnie polecamy wypróbowanie tego modelu osobom, które wybierają słuchawki douszne, ale nie mogą znieść głębokiego dopasowania.

Sprzedaż Adidas FWD-01s

Marka: Adidas

Typ słuchawek: bezprzewodowe

Typ słuchawek bezprzewodowych: z przewodem

Dodaj do ulubionych Dla porównania 5&nbsp490&nbspRR. 11&nbsp990&nbspRR. -54% Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd Sprzedaż Adidas RPT-01 Night Grey

Marka: Adidas

Typ słuchawek: bezprzewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 20

Dodaj do ulubionych Dla porównania 5&nbsp990&nbspRR. 13&nbsp490&nbspRUB. -56% Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl