• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 21

    wrz

    2021

Final Audio Design: japońska jakość w luksusowym opakowaniu

Historia marki Final Audio Design sięga roku 1974, kiedy to Kanemori Takai, obecny prezes firmy, rozpoczął produkcję najwyższej klasy wkładek i stopni gramofonowych w tamtych czasach. Niedługo później zaczął budować własne wzmacniacze, które również charakteryzowały się wysokim poziomem jakości.


Wiele lat po założeniu firmy, Final Audio Design pozostaje wiodącą marką na japońskim i światowym rynku sprzętu audio. Marka ma w swoim portfolio kilka naprawdę oszałamiających urządzeń, takich jak: Parthenon, high-endowy odtwarzacz audio, który przyciągnął uwagę całego świata, hi-endowy wzmacniacz Music i oczywiście legendarny stalowy system głośników OPUS204, który waży około 800 kilogramów.

W 2007 roku Final Audio Design nawiązało współpracę z firmą Molex Japan, która zaproponowała im spróbowanie swoich sił w projektowaniu i budowie słuchawek. Final Audio Design spodobał się pomysł, ponieważ firma od wielu lat zajmuje się produkcją sprzętu audio, a słuchawki byłyby godnym rozszerzeniem ich oferty.

Po opatentowaniu dużej liczby projektów i osiągnięciu imponujących wyników, Final Audio Design rozpoczął masową produkcję i sprzedaż pierwszych słuchawek własnej produkcji w 2009 roku.

Wszystkie modele bez wyjątku są godne uwagi, ponieważ każde słuchawki zostały opracowane z własnymi cechami i właściwościami. Na szczególną uwagę zasługuje jednak gama Piano Forte. Mimo nietypowej konstrukcji, wykonane są z metali szlachetnych, co nie tylko przekłada się na wygląd słuchawek, ale również pozytywnie wpływa na ich działanie.

Obecnie Final Audio Design jest jedną z najbardziej koncepcyjnych firm na rynku audio. Z każdym nowym modelem firma przechodzi na wyższy poziom technologiczny, na kolejny poziom rozwoju i tworzenia nowych idei.

Andrey Afonin Doctorhead.ru Styczeń 2013

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl