• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 9

    gru

    2021

Nowe AirPods 2: różnice między pierwszą a drugą generacją słuchawek

Druga generacja najlepiej sprzedających się na świecie słuchawek True Wireless, Apple AirPods, trafiła do sprzedaży. Produkty giganta z Cupertino można kochać lub nienawidzić, ale nie da się zaprzeczyć roli Apple jako jednego z głównych trendsetterów rozwiązań technologicznych. Sprawdźmy, czym nowy produkt różni się od pierworodnego, bo czysto zewnętrznie słuchawki wyglądają absolutnie identycznie.

Konstrukcja słuchawek nie uległa więc żadnym zmianom, natomiast minimalna jest zewnętrzna różnica w obudowach. W pierwszej generacji wskaźnik naładowania znajdował się pod pokrywą obudowy, natomiast w nowej jest on umieszczony z przodu. Jedną z głównych różnic w etui jest to, że obsługuje ono bezprzewodowe ładowanie.

Jak więc odróżnić pierwszą wersję od drugiej? Wystarczy powiedzieć "Hello Siri" i jeśli asystent głosowy odpowiada, masz do czynienia z nowym. W oryginale, aby aktywować Siri, trzeba było dwukrotnie dotknąć korpusu słuchawek. Aktywacja Siri za pomocą głosu to druga duża różnica w nowej generacji.

Słuchawki zawdzięczają to i inne świeże funkcje nowemu procesorowi Apple H1, zaprojektowanemu specjalnie dla słuchawek (będzie on również zainstalowany w nowych słuchawkach True Wireless Beats). Według firmy, H1 może pochwalić się wydajnością na równi z procesorem Apple A4, który służył jako "mózg" smartfona iPhone 4.

Nowy układ zapewnia wsparcie dla Bluetooth w wersji 5.0, podczas gdy poprzedni model pracował z Bluetooth w wersji 4.2. Dzięki temu nowe słuchawki AirPods jeszcze szybciej łączą się z urządzeniami i mogą rozmawiać nawet dwukrotnie dłużej na jednym ładowaniu - trzy godziny w porównaniu z dwiema godzinami. Czas słuchania muzyki wynosi pięć godzin, a po naładowaniu urządzenia z etui można z niego korzystać przez 24 godziny.

Aby w pełni korzystać z nowych słuchawek AirPods potrzebny jest gadżet Apple z systemem iOS 12.2, macOS 10.14.4 lub watchOS 5.2. Drugie słuchawki AirPods znajdziemy w sprzedaży w dwóch wariantach: z nowym etui ze wsparciem dla bezprzewodowego ładowania oraz ze zwykłym etui. Nowe etui będzie również dostępne osobno - jest ono również kompatybilne z pierwszą wersją AirPods.

Zaraz, a co z dźwiękiem, zapytacie, co z dźwiękiem? Prawda jest taka, że dźwięk nie uległ żadnym zmianom. Trzeba jednak przyznać, że słuchawki AirPods to przede wszystkim wygoda: łatwość parowania, ładowania, sterowania i ogólnego użytkowania. Apple AirPods nie są dokładnie krzyczeć na mistrza dźwięku, ale zamiast tego oferują najbardziej komfortowe i zaawansowane doświadczenie użytkownika, tutaj nowy produkt Apple nie ma sobie równych. Podłączanie i przełączanie między urządzeniami odbywa się bezproblemowo, a sterowanie odtwarzaniem i głośnością za pomocą poleceń głosowych jest bardzo wygodne.

Jeśli jednak do ostatniej chwili liczyliście na lepszy dźwięk z nowych AirPodsów, nie bądźcie zbytnio zawiedzeni. Jeśli chcesz połączyć wszystkie atrakcyjne cechy słuchawek Apple z wyższym poziomem dźwięku, zamów niestandardowe wkładki douszne do AirPods. Zapewnią Ci poprawę jakości dźwięku, jakiej oczekujesz od Apple - dopasowanie będzie pewne i bezpieczne, uzyskasz izolację, basy i dźwięk przestrzenny, a wysokie tony będą mniej ostre. Zainteresowany? Czekamy na Ciebie w Dr. Head!


  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl