• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 29

    maj

    2022

Apple rejestruje nową markę słuchawek

Produkty Apple cieszą się ogromnym zainteresowaniem, ale do tej pory firma nie odniosła sukcesu w dziedzinie słuchawek. Mając w swoim portfolio producenta słuchawek, takiego jak Beats, firma niechętnie podejmowała współpracę z markami, czekając na odpowiednią okazję do zastosowania technologii w swoich przyszłych projektach. Standardowe słuchawki EarPods dołączane do smartfonów już dawno straciły swoją nowość i znaczenie wraz z pojawieniem się zegarka Apple Watch, który umożliwia zdalne słuchanie muzyki. Wykorzystanie tej możliwości wymaga stworzenia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego, a firma Apple wydaje się przygotowywać do jego wypuszczenia na rynek.

Eksperci firmy Mac Rumors odkryli rejestrację znaku towarowego, której schemat tworzenia i zgłaszania jest bardzo podobny do wcześniejszych działań firmy Apple. Firma Entertainment in Flight LLC złożyła we wrześniu wniosek patentowy w celu stworzenia znaku towarowego AirPods w USA. Aby udowodnić fikcyjność firmy Entertainment in Flight, Mac Rumors przytacza następujące fakty: zbieżność adresów firm z należącą do Apple firmą Carplay Enterprises; całkowity brak dokumentacji potwierdzającej działalność Entertainment in Flight LLC oraz rejestracja znaku towarowego w International Class 9, która specjalizuje się w technologii audio i radiowej. Logika porównywania faktów może również opierać się na podobieństwie nazw. Wygląda na to, że słuchawki AirPods staną się w najbliższym czasie nowym bestsellerem firmy Apple.

Nie wnikając w szczegóły działania firmy, można śmiało powiedzieć, że na rynku pojawiły się nowe słuchawki bezprzewodowe. Najnowsze, opatentowane rozwiązania firmy Apple wyposażą nowy produkt w szereg unikalnych technologii. Wstępnie szacuje się, że zegarek trafi do sprzedaży podczas premiery drugiej generacji Apple Watch, która odbędzie się między II a III kwartałem 2016 r.

Według analityków przyszły rok będzie okresem rozwoju urządzeń Bluetooth firmy Apple - zapowiedziano wprowadzenie bezprzewodowej klawiatury Apple i myszy Magic Mouse. Przedstawiciele firmy nie potwierdzili jeszcze premiery i specyfikacji tych modeli, co stało się już na swój sposób tradycją firmy Apple.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl