• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
 • 16

  maj

  2022

Muzyka dla audiofilów: Sony przedstawia odtwarzacz Walkman® NW-ZX2 z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości

Rodzina legendarnych odtwarzaczy Sony Walkman® powiększyła się o nowy flagowy model zaprojektowany specjalnie dla prawdziwego miłośnika muzyki. Odtwarzacz Walkman® NW-ZX2 z technologią High Resolution Audio to pełna orkiestra symfoniczna w Twojej kieszeni. Uzyskasz dźwięk lepszy niż z płyt CD i będziesz cieszyć się niezrównaną czystością w każdym miejscu.

Dźwięk analogowy przetwarzany na formaty cyfrowe, takie jak płyty CD i pliki MP3, zwykle traci swoją pierwotną czystość. W przypadku technologii High Resolution Audio podczas procesu konwersji zachowanych zostaje o wiele więcej tonów, dzięki czemu muzyka jest bardziej naturalna i bogata emocjonalnie. Stylowy odtwarzacz Walkman® NW-ZX2 to doskonały "wykonawca", którego każdy szczegół został zaprojektowany tak, aby zapewnić dźwięk oddający wszystkie niuanse i emocje oryginalnego utworu. Wzmacniacz cyfrowy S-Master HX firmy Sony wzmacnia dźwięk bez jego kompresji, zapewniając krystalicznie czysty dźwięk o wysokiej rozdzielczości. Doskonała technologia zapewnia precyzyjne wzmocnienie dźwięku z najszerszym możliwym zakresem dynamiki, przy jednoczesnym tłumieniu szumów i zniekształceń.

Dodatkowe przetwarzanie sygnału w module DSEE HX odtwarza ważne składowe wysokich częstotliwości, które są tracone w skompresowanych plikach audio. Jakość dźwięku odtwarzanego z płyt CD i plików MP3 jest lepsza dzięki zwiększeniu częstotliwości próbkowania i głębi bitowej, co zbliża się do jakości dźwięku o wysokiej rozdzielczości (192kHz/24 bity). Dzięki niewiarygodnej różnorodności brzmień muzycznych użytkownik słyszy muzykę tak, jakby znajdował się w studiu lub sali koncertowej. Już od pierwszego dotknięcia odtwarzacza Walkman® NW-ZX2 widać, że został on stworzony dla prawdziwych koneserów jakości. Obudowa odtwarzacza jest wykonana z wysokiej klasy stopu aluminium i jest wyjątkowo wytrzymała, a pozłacana płytka miedziana wewnątrz obudowy zmniejsza zakłócenia elektromagnetyczne z elementami znajdującymi się wewnątrz obudowy, przyczyniając się do ogólnej poprawy jakości dźwięku. Imponująca lista innych udoskonaleń inżynieryjnych zachwyci każdego prawdziwego audiofila. Zasilacz odtwarzacza został znacznie ulepszony i zawiera najwyższej klasy kondensator o dużej mocy, który łagodzi wahania mocy i zapewnia głębokie basy nawet przy maksymalnej głośności. Wszystkie stopnie kaskadowe audio są wyposażone w pokryte miedzią, grubowarstwowe płytki drukowane, okablowanie OFC (wykorzystujące miedź beztlenową) oraz lut o wysokiej czystości bezołowiowy. Jakość dźwięku dodatkowo poprawiają starannie dobrane elementy, w tym cewki, rezystory MELF i kondensatory foliowe o doskonałych parametrach.

Zamiast jednego źródła sygnału zegarowego wykorzystywane są dwa źródła z oddzielnymi oscylatorami kwarcowymi - 44,1/88,2/176,4 kHz (CD/DSD) i 48/96/192 kHz. Dzięki ulepszonej separacji sygnałów stereo uzyskuje się wyjątkową czystość dźwięku i głosu, niezależnie od formatu i charakterystyki pliku muzycznego. NW-ZX2 to pierwszy odtwarzacz Walkman® obsługujący kodek LDAC. Ta nowa technologia firmy Sony pozwala cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem przesyłanym przez łącze Bluetooth®. Dzięki nawet trzykrotnie wydajniejszemu przesyłaniu danych niż w przypadku konwencjonalnych połączeń Bluetooth® technologia LDAC zapewnia wyższą jakość dźwięku podczas korzystania z urządzeń bezprzewodowych. Parowanie jednym dotknięciem za pomocą technologii NFC umożliwia niemal natychmiastowe połączenie urządzeń bezprzewodowych z odtwarzaczem Walkman®.

Prawdziwi miłośnicy muzyki z pewnością docenią ogromną pamięć wbudowaną o pojemności 128 GB - to mnóstwo miejsca na kolekcję muzyki w wysokiej rozdzielczości. Dostępne pojemności do 256 GB (z możliwością rozszerzenia za pomocą opcjonalnej karty microSD) pozwalają na zapisanie ponad 1700 utworów w postaci plików audio o wysokiej rozdzielczości (po 150 MB na utwór). A dzięki nowemu akumulatorowi litowo-jonowemu czas odtwarzania został wydłużony do 60 godzin (dla plików MP3). Dwuzakresowa (2,4 GHz/5 GHz) zgodność z siecią Wi-Fi umożliwia słuchanie muzyki o wysokiej rozdzielczości zapisanej w domowej sieci DLNA bez zakłóceń elektrycznych. Odtwarzacz obsługuje również połączenie USB z przenośnymi wzmacniaczami słuchawkowymi i przetwornikami C/A. Nowy telefon Sony Walkman® NW-ZX2 z technologią High Resolution Audio będzie dostępny w Rosji od lutego 2015 r.Model będzie dostępny w sklepie Doctorhead od 25 lutego. Przybliżona cena modelu wynosi 62 990 rubli.

 • Doskonały dźwięk Walkman® o wysokiej rozdzielczości dzięki wzmacniaczowi S-Master HX™ i modułowi poprawy jakości dźwięku DSEE HX™
 • Ulepszony tor sygnałowy i stopień mocy z komponentów najwyższej jakości
 • Funkcja LDAC umożliwiająca słuchanie muzyki przez Bluetooth® w wysokiej jakości
 • 60 godzin pracy na baterii i 128 GB rozszerzalnej pamięci na kolekcję muzyki o wysokiej rozdzielczości
 • Luksusowe wzornictwo i całkowicie aluminiowa obudowa

 • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

 • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

 • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl