• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 26

    sty

    2022

Sennheiser CX 3.00 Przegląd

Sennheiser jest uznanym graczem na rynku osobistego sprzętu audio, ale od czasu do czasu nie odmawia sobie możliwości konkurowania o technologiczną przewagę z innymi znanymi firmami. Tym razem rękawica pojedynku została rzucona producentowi słuchawek Beats. Firma wprowadziła alternatywę dla modeli Beats - dynamiczne słuchawki CX 3.00. Są one następcą modelu CX 300, z nowym designem i doskonałym brzmieniem basów.

Koszt nowego produktu jest przystępny, ale dzięki temu model ten nie poszedł na kompromis w kwestii jakości dźwięku i wzornictwa. W korpusie tych słuchawek użytkownik Sennheisera nie znajdzie materiałów premium, ale otrzyma niezrównaną reprodukcję basu i dość ciekawy wygląd.

Skupienie się na młodszym pokoleniu słuchaczy znajduje odzwierciedlenie w konstrukcji słuchawek dynamicznych Sennheiser CX 3.00, posiadają one opływowy korpus, który jest standardem dla słuchawek dousznych. Model dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej i białej. Kontrast błyszczącego i matowego wykończenia słuchawek wygląda bardzo ciekawie i intensywnie. Z tyłu obudowy znajduje się wstawka z logo Sennheisera, która wykonana jest w kolorze srebrnym.

Połączenie pomiędzy obudową a kablem jest solidnie wykończone gumowanym materiałem, co ma charakterystyczny wpływ na zwiększenie żywotności tego urządzenia. Długość przewodów dla obu wyjść jest taka sama. W Sennheiser CX 3.00 zastosowano poręczną blokadę długości kabla, który z kolei ma długość 1,2 metra. Pozłacane złącze jack 3,5 mm jest ustawione pod kątem, co umożliwia wygodne korzystanie z urządzeń mobilnych. Szumy na kablu są umiarkowane. Dzięki eliptycznemu kształtowi kabla słuchawki nie plączą się. Ukośne ułożenie poduszek usznych pozwala doświadczyć maksymalnego komfortu użytkowania poprzez odwzorowanie charakterystyki muszli słuchawkowej. Z odpowiednim rozmiarem poduszek słuchawki CX 3.00 oferują lepszą izolację hałasu i wyraźniejszą transmisję szczegółów dźwięku. W zestawie znajdują się 4 pary silikonowych poduszek słuchowych (rozmiary XS, S, M, L) oraz futerał. Dzięki idealnemu dopasowaniu i niewielkiej wadze (12 gramów) tych słuchawek, użytkownik może cieszyć się komfortem słuchawek Sennheiser przez długi czas.

Sennheiser CX 3.00 wyróżnia się w dostarczaniu wysokiej jakości i czystego dźwięku. Niskie częstotliwości są reprodukowane z niewymownym entuzjazmem i zdolnością do ujawniania najdrobniejszych szczegółów dźwięku, co z pewnością spodoba się miłośnikom kompozycji bogatych w bas. Wzmacnia on również brzmienie basów poprzez tłumienie szumów zewnętrznych dzięki konstrukcji obudowy CX 3.00. Model ten generuje dźwięk, który jest czysty i powtarzalny w całym zakresie częstotliwości. Charakterystyka amplitudowo-częstotliwościowa ma standardowy zakres (17-21000 Hz). Zniekształcenia liniowe są zgodne ze specyfikacją - mniej niż 0,5% przy 1kHz i 100dB.

Podczas testów na urządzeniu mobilnym (iPhone), wybrano dwa utwory, które brzmiały w sposób bogaty w wibracje o niskiej częstotliwości. Podczas odtwarzania "No Easy Way Out - Robert Tepper (OST Rocky IV)", CX 3.00 cieszy się szczegółowym i cichym basem w całym utworze. W trakcie słuchania dźwięk rozdziela się na dwie linie: w jednej mieszanka średnicy i góry, w drugiej bas w tle. Kiedy przełączymy się na "Rameses B - Dream Catcher", niskie częstotliwości zaczynają pokazywać swój chłodny temperament wraz z przejściową dynamiką utworu. Podczas słuchania dynamicznych kompozycji zalecamy zmniejszenie głośności do 75%, aby uspokoić nieokiełznany temperament CX 3.00.

Sennheiser CX 3.00 to prawdopodobnie idealne słuchawki dynamiczne dla początkujących. Nadają się do słuchania muzyki podczas długich podróży, spacerów i treningów. Biorąc pod uwagę równowagę modelu, jego koszt pozwoli nabywcy na uzyskanie wysokiej jakości dźwięku w połączeniu z niezrównaną niezawodnością.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl