• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 13

    mar

    2022

Astell&Kern Zero1: hybrydy z trzema rodzajami emiterów?

Południowokoreańska marka Astell&Kern zaprezentowała nowe hybrydowe słuchawki douszne Zero1, w których zastosowano jednocześnie trzy rodzaje przetworników: dynamiczne, armaturowe i planarne.

Zero1 posiada planarny przetwornik, który nie jest często spotykany w kompaktowych IEM-ach i jest skonstruowany przy użyciu wysokopolimerowej folii metalowej dla dokładnego przenoszenia wysokich częstotliwości. Oprócz tego na pokładzie słuchawek znajdują się dwa przetworniki armaturowe oraz przetwornik 5,6 mm. Przetworniki są oddzielone zwrotnicą i odpowiadają za odrębne zakresy częstotliwości.

Przetworniki umieszczone są w specjalnej komorze akustycznej, wydrukowanej w 3D, aby wyeliminować nawet najmniejsze rezonanse. Obudowa słuchawek została wykonana metodą CNC z aluminium. Obróbka tego metalu wymaga dużej wiedzy technicznej - co jest zaletą dla firmy Astell&Kern. Tworząc Zero1, firma czerpała ze swojego doświadczenia w tworzeniu przenośnych odtwarzaczy Hi-End. Słuchawki są produkowane w Japonii, więc nie mamy wątpliwości co do wysokiej jakości wykonania.

Konstrukcja Zero1 przypomina grot strzały. Przyzwyczailiśmy się, że firma często stosuje ostre linie w wyglądzie swoich odtwarzaczy premium, teraz przyszła kolej na słuchawki. Nie możemy się doczekać, aby je przymierzyć i posłuchać!

Do nowości dołączony jest czterożyłowy kabel OFC z miedzi beztlenowej ze srebrną powłoką oraz jack 3,5 mm. Wtyki wykorzystują złącza MMCX - na tyle uniwersalne, że można je wymienić na inny kabel.

Spodziewajcie się Astell&Kern Zero1 w listopadzie. Cena na rynku europejskim wynosi 750 euro.

Cechy:

  • Zakres częstotliwości: 25Hz - 30kHz;

  • Czułość: 96 dB;

  • Rezystancja: 16 ohm;

  • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0,7%.

Wszystkie najnowsze wiadomości, dyskusje i opinie na naszym kanale Telegram. Subskrybuj i dołącz do dyskusji na czacie!

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl