• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 16

    lip

    2015

Multiroom

wyposażenie mieszkania w multiroomMultiroom, przewija się ostatnimi czasy nie tylko w prasie, ale i telewizji. Co właściwie oznacza? W niedosłownym sensie, oznacza systemy dźwiękowe do użytku w kilku pomieszczeniach, innymi słowy wielosferowe. Dla wielu osób instalacja systemów dźwiękowych niemal w każdym pomieszczeniu domu czy mieszkania wydaje się być luksusem, zważywszy na niemały koszt związany z zakupem odtwarzaczy, tunnerów, kolumn itp. Niemniej jednak, duży koszt takiej inwestycji, jest wprost proporcjonalny do przyjemności płynącej z delektowania się ulubionymi rytmami, dźwiękami muzyki, słyszalnej w całym domu. Zważywszy na to multiroomy, stały się nieodłącznym elementem wyposażenia mieszkań na całym świecie.

Multiroom, jest spełnieniem marzeń szczególnie tych osób, które cenią sobie niewidzialne, jednocześnie ekstremalnie funkcjonalne rozwiązania nowoczesnych aranżacji wnętrz. Równie efektowny jest sam system sterowania, który bazuje nie tylko na wszelkiego rodzaju panelach, pilotach, a coraz częściej multiroom można kontrolować za pośrednictwem niezbędnego, drobnego sprzętu elektronicznego takiego jak smartfony czy też tablety. Zasady działania multiroomu, bazuje na niezależnym uruchomieniu i sterowaniu funkcjami dowolnej strefy w zaplanowanym obszarze systemie, który z kolei składa się z jednego, kilku połączonych ze sobą funkcjonalnie pomieszczeń. Niemniej, niezbędnym jest ustalenie centrum systemu multiroom, w którym to znajdować się będą wzmacniacze, wszelkiego rodzaju odtwarzacze, dekodery będące sercem multiroomu.

Organizując multiroom, warto zagospodarować specjalnie do tego przeznaczone pomieszczenie, co ułatwi konfigurację systemu. Jeśli cały sprzęt składający się na multiroom jest prawidłowo połączony, to w kwestii użytkownika pozostaje czerpanie przyjemności z słuchania ulubionych dźwięków. Niemniej, najwięcej problemu przysparza sam montaż, bowiem planowanie systemu multiroom przypada na etap projektowania wnętrz lub w przypadku generalnego remontu, czy też prac modernizacyjnych, związanych z integracją z systemami domowej rozrywki. A więc tym osobom, które przegapiły te istotne momenty, pozostaje inwestycja w kino domowe, które nie wymaga takiej ingerencji, a przynosi podobne efekty.

układ multiroomuJeśli jednak jesteśmy na początku, a więc na etapie planowania multiroomu, warto zdefiniować indywidualne potrzeby, co ułatwi projektowanie całego systemu multiroom. Głównym aspektem, powinna być kwestia wyboru pomiędzy okablowaniem strukturalnym, a bezprzewodowym. Biorąc pod uwagę system bezprzewodowy, jest to rozwiązanie na pierwszy rzut wygodne, bo pozwala na zaoszczędzenie metrażu, pieniędzy oraz nie uwłacza walorom estetycznym. Niemniej jednak, systemy bezprzewodowe, w niektórych przypadkach zawodzą, jak choćby w przypadku przewodzenia dźwięku w postaci sygnałów cyfrowych niskiej lub wysokiej mocy, czy też w przewodzeniu dźwięku na odległość. Co więcej, sygnał bezprzewodowy może być niekiedy zakłócony, co uniemożliwi korzystanie z multiroomu.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl