• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 17

    maj

    2021

Kransen IEM firmy Urbanears

Ostatnio pławiłem się w słuchawkach IEM, niektóre z nich były naprawdę dobre, jak RHA MA750i, inne mniej, jak ADV Alpha, ale nic nie przebije początkowej brwi, gdy otrzymałem prośbę o recenzję Urbanears IEM. Zinken był dla mnie szokiem, że Urbanears poczynił postępy w porównaniu do swoich bardziej budżetowych produktów, ale czy słuchawki za 49 dolarów nie są zbyt wygórowane pod względem jakości dźwięku?

Cóż, w przypadku ich nowych Kransenów odpowiedź brzmi trochę nie i trochę tak, a biorąc pod uwagę ich cenę, potraktowałbym to jako lekką pochwałę, ponieważ szczerze mówiąc, wybrałbym je zamiast dużo droższych ADV Alpha, które recenzowałem w zeszłym tygodniu. Nie dlatego, że wierność dźwięku jest o krok wyższa niż w Westone, po prostu rzeczy nie mogą być ciemniejsze niż Alpha i ten benchmark utkwił mi w głowie na kilka dni.

Chłopaki z Beyond the Box poprosili mnie o wybranie koloru, a że jest to w okolicach Halloween, powiedziałem Pumpkin. Tak, nie potrzebuję męskich kolorów, dajcie mi pomarańczowy w każdy dzień tygodnia i pozwólcie mi się wyżyć! Poza tym pomarańczowy jest bardziej zabawny z DSLR i miałem pomarańczowy Aiaiai Swirls 2.0 wcześniej, więc może to fetysz i jestem w zaprzeczeniu. Tak, mogłem mieć czarne, niebieskie, zielone itd. aż do 10 kolorów, wszystkie w ładnych nazwach jak Pumpkin, Clover itd. ale chyba chciałem uniknąć czerni i czystej nudy przy kolejnym "me too" za 50$. IEM'y powinny mieć jakąś osobowość, prawda? W przypadku Kransena, biorąc pod uwagę jego cenę, nie dostajemy w pakiecie nic więcej poza czarnym pasem origami w składaniu kartonu i kilkoma dodatkowymi końcówkami (małą, średnią i dużą). Brak etui lub twarde etui, aby mówić o tym, co szczerze chciałbym, aby myśleć off, aby utrzymać pomarańczowy błyszczące i czyste.

To, co dostajemy, a co już wcześniej odwiedziłem, to ich "oczekujący na patent" system wtyczek jack w pętli kablowej pod kątem prostym oraz mikrofon i pilot idevice ready na lewym kablu po rozgałęziaczu i interesujący system blokujący "SnapConstruction", dzięki któremu dwa przetworniki douszne łączą się w jedną całość. Dla mnie działa to dobrze, nie mam problemów z używaniem pętli kablowej i SnapConstruction w codziennym użytkowaniu. Pozwala to utrzymać względny porządek. Poza tym kabel Kransena jest wykończony miękką nylonową owijką, ale niestety nie ma żadnych odciążników po stronie słuchawek, ale nie wydaje się on delikatny. Mikrofony są niskie poniżej podziału kabla, ale dość obecne poza nim, z nawet drobnymi stuknięciami szybko przemieszczającymi się w górę kabla.

Bardzo bym chciał, żeby to były słuchawki douszne, żeby ograniczyć mikrofony, ale nie miałem problemów z dopasowaniem Kransenów, które są dobrze uszczelnione, również dzięki dołączonym silikonowym końcówkom. Nie radziłbym ich zmieniać na piankowe lub zgodne, sygnatura dźwiękowa zaniknie i zrozumiecie dlaczego, jak będziecie czytać dalej.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl