• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 18

    maj

    2021

SS01-B IEM firmy MOE

SS01-B dotarły do mnie dzięki pewnym lokalnym kontaktom pracującym w Chinach, którzy byli niezwykle podekscytowani faktem, że jedna z ich lokalnych firm produkuje IEM za 60 dolarów, które ich zdaniem mogą konkurować z większymi modelami za dwukrotnie wyższą cenę. Prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeliście o MOE i szczerze mówiąc, ja też nie słyszałem, ale zaraźliwy entuzjazm mojego kumpla opłacił się i zaryzykowałem i powiedziałem: "Ok, zrecenzujmy je". Szczerze mówiąc cieszę się, że tak zrobiłem, bo po kilku wpadkach i wypaleniu się SS01-B okazały się dla mnie całkiem miłym, małym znaleziskiem.

Podobnie jak Brainwavz R3, recenzowane ostatnio przez Kyle'a, SS01-B to słuchawki z podwójnym przetwornikiem dynamicznym, które zaczynają zyskiwać na popularności jako interesująca alternatywa dla standardowych słuchawek z pojedynczym przetwornikiem dynamicznym i wersji z wieloma przetwornikami BA, które są obecnie dostępne na rynku. Jeśli w ogóle, to są one skierowane wprost przeciwko takim firmom jak Soundmagic, Brainwavz, Fisher Audio i Rock-it, jeśli chodzi o prawdopodobną grupę odbiorców i zakres cenowy. Szkoda tylko, że w tej chwili nie są one tak łatwo dostępne poza HK/Chiny, ale mamy nadzieję, że to się zmieni.

Bez zbytniego powtarzania tego, co Kyle powiedział o genezie i rozwoju systemu podwójnych przetworników dynamicznych, jego działanie polega na rozdzieleniu basu na jeden mikro przetwornik dynamiczny, a średnich i wysokich tonów na inny mikro przetwornik dynamiczny, co pozwala obydwu, w teorii, jeśli są poprawnie dostrojone, współistnieć w taki sam sposób jak zrównoważona armatura, ale z korzyściami i cechami przetworników dynamicznych. Zazwyczaj w moim odczuciu oznacza to głębsze uderzenie basu i większą scenę dźwiękową, może nie tak szczegółową czy szybką, ale bardziej "dynamiczną" i dla niektórych bardziej naturalnie brzmiącą. Istnieją plusy i minusy obu zestawów przetworników i debata może być długa na temat tego, który z nich jest lepszy, więc nie będę się teraz rozwodził na ten temat, ale wystarczy powiedzieć, że potrzebuję obu i mój UM Merlin jest tego dowodem.

Innym aspektem podwójnej dynamiki słuchawek jest przekonanie, że są one nieco większe niż słuchawki BA lub słuchawki z pojedynczą dynamiką i do pewnego stopnia mają rację. Szybki skan i niektóre podwójne dynamiczne słuchawki wyglądają jak odpiłowane dwulufowe strzelby z końcówkami, z niektórymi wystającymi bardziej na zewnątrz niż do ucha. Również rozmieszczenie przetworników jest dyskusyjne wśród producentów pod kątem osiągnięcia najbardziej optymalnego ustawienia, przy czym większość z nich zazwyczaj znajduje się obok siebie lub za sobą, a w przypadku Brainwavz R3 naprzeciwko siebie w obudowie z odrobiną przestrzeni.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl