• kontakt@ arkadiuszmakowski.czest.pl
  • 9

    cze

    2015

Kiedy wybrać kino domowe, a kiedy system dwukanałowy?

zakup kina domowegoOsoby, które są zainteresowane zakupem sprzętu audio i wideo możemy podzielić na dwie grupy mając pewność, że pomiędzy ich przedstawicielami będą występować pewne różnice. Tak zwani użytkownicy zaawansowani zazwyczaj doskonale wiedzą, jakie rozwiązania znajdują się w centrum ich zainteresowania. Owszem, również oni mają pewne wątpliwości, te ostatnie wynikają jednak przede wszystkim z tego, że mamy do czynienia ze sprzętem drogim, którego zakup wiąże się ze sporymi nakładami finansowymi. Początkujący użytkownicy także wyrażają zakłopotanie, w ich przypadku jest ono jednak związane przede wszystkim z brakiem informacji na temat tego, jakiego rodzaju sprzęt powinni wybrać. Problem jest szczególnie widoczny wówczas, gdy decyzja dotyczy wyboru pomiędzy wielokanałowym kinem domowym oraz dwukanałowym zestawem stereo.

Oczywiście, analiza rynku i charakterystycznych dla niego zachowań nie pozostawia wątpliwości, co do tego, że zakup kina domowego jest zdecydowanie bardziej opłacalny. Jeśli jednak poddamy problem bardziej wnikliwej analizie możemy przekonać się o tym, że popularność kina domowego można wiązać ze swego rodzaju modą. Kluczem do sukcesu jest w dużej mierze odpowiedzenie samemu sobie na pytanie o to, czy nastawiamy się przede wszystkim na oglądanie filmów wideo, czy też na słuchanie muzyki. Okazuje się, że wówczas, gdy analizujemy tendencje charakterystyczne dla rynku muzycznego nie możemy nie dostrzec tego, że dominują na nim przede wszystkim nagrania dwukanałowe. Z tendencją tą mamy do czynienia już od dawna, wiele wskazuje przy tym na to, że również w najbliższym czasie będzie się ona utrzymywać. Jeśli więc myślimy o zakupie kina domowego przede wszystkim dlatego, że przyda się nam ono do odtwarzania wielokanałowych nagrań muzycznych, musimy mieć świadomość tego, że jest to argument chybiony. Owszem, mówimy o kwestii, która w pewnym momencie nabierze znaczenia, dziś jednak możemy przypuszczać, że mówimy o dość odległej przyszłości.

sprzęt dwukanałowyJeśli zatem myślimy przede wszystkim o cieszeniu się muzyką wysokiej klasy, możemy mieć pewność, że z powodzeniem wystarczy nam do tego sprzęt dwukanałowy. Jeśli jednak nastawiamy się na oglądanie filmów, sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, stosowanie systemów wielokanałowych do nagrywania ścieżek filmowych jest już bowiem praktykowane od dawna. W rezultacie, choć system dwukanałowy również może być wykorzystywany do odtwarzania filmów, efekty nie są wcale tak dobre, jak moglibyśmy na to liczyć wybierając kino domowe.

  • Służę pomocą w wyposażaniu sal konferencyjnych, biur i domów w sprzęt audio - video

  • W swoim portfolio posiadam dziesiątki zadowolonych klientów

  • Podwykonawcy zajmują się pełnym zapleczem technicznym

O mnie
logo-footer

Arkadiusz Makowski - Twój przedstawiciel audio - video w województwie śląskim! Zapraszam do współpracy!

Najpopularniejsze kategorie
Polecamy
© Copywright Arkadiusz Makowski.Wszelkie prawa zastrzeżone. E-mail: kontakt@arkadiuszmakowski.czest.pl